Wydarzenia

Grupa Koniki Polne zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie za wykonanie "Smoczej Księgi" i zdobyła nagrodę w postaci biletów wstępu do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie dla całej grupy. Gratulujemy!
Grupa Koniki Polne zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie za wykonanie "Smoczej Księgi" i zdobyła nagrodę w postaci biletów wstępu do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie dla całej grupy. Gratulujemy!

Celem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie "Smoczej Księgi, w której należało przedstawić niezwykłe stworzenia, jakimi są smoki, nadać im nazwy, każdego krótko opisać, a także zrobić ich ilustracje. Konkurs zorganizowany był przez Park Świat Marzeń w Inwałdzie.

Czytaj dalej

6 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
6 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś nasze Krasnale wzięły udział w Obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego przez Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat. 

Czytaj dalej

Wizyta Zajączków w Studiu Medical Smile w Wadowicach
Wizyta Zajączków w Studiu Medical Smile w Wadowicach

Dziś nasze Zajączki miały okazję poznać pracę dentysty i higienistki. Zobaczyły gabinet dentystyczny, poznały narzędzia używane do leczenia zębów, a co najważniejsze proces higienizacji zębów.

Bardzo dziękujemy!

Czytaj dalej

Specjalni goście z okazji "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu".
Specjalni goście z okazji "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu".

Do przedszkola przybyli  dziś goście z okolicznych przedszkoli i grup zerowych ze szkół podstawowych. Podczas zajęć sensorycznych w kolorze niebieskim przedszkolaki celebrowały "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu".

Czytaj dalej

"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu".
"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu".

W przedszkolu odbyły się sensoryczne zajęcia w kolorze niebieskim. Dzieci obejrzały film edukacyjny "Jasiu i niebieskie motyle" ukazujący trudności jakie napotykają dzieci autystyczne. Podczas zabaw sensorycznych dzieci stymulowały zmysł dotyku oraz wzroku oraz miały przy tym świetną zabawę.  Przedszkolaki również stymulowały zmysł słuchu podczas ćwiczeń słuchowych oraz słuchania odgłosów natury. Był to doskonały dzień do propagowanie wśród dzieci akceptacji, tolerancji równości i wyrozumiałości  dla osób z różnymi trudnościami. 

Czytaj dalej

"Dzień Kolorowej Skarpetki"
"Dzień Kolorowej Skarpetki"

Dziś w naszym Przedszkolu zagościły skarpetki nie do pary. A dlaczego? Ponieważ symbolizuje to trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę Zespołu Downa. A to właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. 

Czytaj dalej

Akcja Rekrutacja!
Akcja Rekrutacja!

Przedszkole Publiczne nr 3 w Wadowicach serdecznie zaprasza do rekrutacji!

Nasze Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci odkrywają świat wiedzy i wartości w atmosferze przyjaźni i akceptacji. Z entuzjazmem i miłością tworzymy przestrzeń, w której każdy przedszkolak może rozwijać się, poznawać nowe umiejętności i zdobywać pierwsze

doświadczenia edukacyjne.

Nauczyciele w naszym przedszkolu to doświadczeni i wykwalifikowani pedagodzy, którzy przede wszystkim podążają za potrzebami dzieci oraz dbają o ich bezpieczeństwo.

W codziennej pracy wspierają je w procesie poznawczym, rozwijają ich samodzielność i kreatywność, dostrzegają ich indywidualny potencjał. Nasza przedszkole zapewnia optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju, a wykorzystywane przez nas metody i techniki rozbudzają aktywność twórczą dzieci, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijają wiarę we własne siły i możliwości.

Nasza kadra prowadzi zabawy i ciekawe zajęcia dydaktyczne w salach przedszkolnych, podczas pobytu w ogrodzie, a także spacerów. Na co dzień wykorzystywane są tablice multimedialne, tablice interaktywne a także SMartFloor, w które wyposażone jest przedszkole.

Ważnym aspektem pracy naszego przedszkola jest także wspieranie Rodziców w wychowaniu i edukacji naszych Przedszkolaków.

Nasze przedszkole:

• Sprawuje opiekę od 6.00 do 17.00.

• Ma własną kuchnię, która zapewnia dzieciom zdrowe i pyszne posiłki pełne warzyw i owoców. Przygotowuje także posiłki dla dzieci będących na diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

• Posiada świetnie wyposażone sale, w tym nowoczesną salę rehabilitacyjną, salę do terapii Integracji Sensorycznej oraz gabinet logopedyczny.

• Zapewnia zajęcia na świeżym powietrzu proponując dzieciom zabawę w dobrze wyposażonym ogrodzie przedszkolnym, „warzywniaku” i placu zabaw.

• Realizuje program adaptacyjny dla rodziców i dzieci nowoprzyjętych, pozwalając na poznanie nowego środowiska.

• Realizuje zajęcia z języka angielskiego (Program Powszechnej Dwujęzyczności), sensoplastyki, logorytmiki oraz religii (w grupach „0”).

• Bardzo dobrze przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki w klasie I, realizując program rocznego przygotowania przedszkolnego zakończony Informacją o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej (w oparciu o wzór MEiN-I/82).

• Zapewnia wszechstronną pomoc psychologiczną, pedagogiczną (pedagodzy z kwalifikacjami do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, afazją oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu), logopedyczną, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, zajęcia terapii Integracji Sensorycznej, możliwość terapii metodą Tomatisa (rozwijającą funkcje słuchowe), zajęcia Metodą Porannego Kręgu, zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

• Stwarza możliwości rozwijania uzdolnień i zainteresowań poprzez udział w różnego rodzaju konkursach oraz eventach.

• Realizuje programy nauczania dostosowane do potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci.

• Kultywuje tradycje regionalne i rodzinne poprzez organizowanie: spotkań tematycznych związanych z porami roku, "Spotkania z Mikołajem";, "Andrzejek", "Przedszkolnego kolędowania", "Jasełek";, "Dnia Babci i Dziadka", "Balu karnawałowego", „Dnia Rodziny”, „Dnia dziecka” w formie pikniku i zabawy na świeżym powietrzu.

• Współpracuje z Wadowicką Biblioteką Publiczną, Wadowicką Biblioteką Pedagogiczną, Muzeum Miejskim w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Szkołą Podstawową nr 2 w Wadowicach, Przedszkolami z Wadowic, Nadleśnictwem

Andrychów, Państwową Strażą Pożarną w Wadowicach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Radoczy oraz Komendą Powiatową Policji w Wadowicach uczestnicząc w warsztatach, dniach otwartych, różnych akcjach i kursach informacyjnych.

• Organizuje całodniowe wycieczki różnymi środkami transportu (pociąg, autokar) m.in. do teatrów w Krakowie i Bielsku- Białej, do sal zabaw („FunPark” i „Fantazja” w Andrychowie, „Fikołki” w Bielsku-Białej, „Kulkowo” w Krakowie), na Wystawę Szopek Krakowskich, Dinolandii, Warowni i Mini Zoo w Inwałdzie, Dinozatorlandu w Zatorze, Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, Kopalni Soli w Wieliczce, na Szyndzielnię i Klimczok (wyjazd kolejką gondolową).

• Organizuje różnorakie akcje charytatywne mające na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, m.in. Paczka dla Maluszka Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej, Szlachetna Paczka, zbiórka karmy dla zwierząt ze schronisk na terenie Bielska-Białej i Krakowa, akcja „Klapki dla Gambii”, „Dzień Kolorowej Skarpetki”, „Niebieskie

Igrzyska”.

• Włącza się w działania proekologiczne m.in. poprzez zbiórkę elektrośmieci, konkursy ekologiczne dla dzieci i rodziców, udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, udział w „Międzynarodowym Dniu Ziemi”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Czytaj dalej

21 marca "Dzień kolorowej skarpety" czyli obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
21 marca "Dzień kolorowej skarpety" czyli obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Drodzy Rodzice!

We czwartek obchodzimy w Naszym Przedszkolu "Dzień kolorowej skarpetki". W związku z tym zachęcamy do ubrania dzieciom do przedszkola dwóch różnych skarpetek :)

Czytaj dalej

Wyróżnienie w  II Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym.
Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym.

Szymon Węgrzyn otrzymał wyróżnienie za udział w II Ogólnopolskim Konkursie Bożonarodzeniowym "Najpiękniejsza bombka świąteczna" organizowanym przez Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie. Serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi. 

Czytaj dalej

,,W świecie czuciowych wrażeń”
,,W świecie czuciowych wrażeń”

Z przyjemnością informuję że Pani Magdalena Gruca – mama Marcelinki z grupy Krasnale wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Sensorycznym pt. ,,W świecie czuciowych wrażeń” i zajęła III miejsce.

Serdeczne gratulacje!

Czytaj dalej

III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym.
III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym.

Olga Piotrowska z grupy "Koniki polne" zajęła III miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym "Szopka Bożonarodzeniowa inaczej". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

"Konkurs Kolęd i Pastorałek" w przedszkolu.
"Konkurs Kolęd i Pastorałek" w przedszkolu.

W przedszkolu odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi". Była to dobra okazja do pielęgnowania pięknej tradycji jaką jest wspólne  kolędowanie. Dzieci były podzielone na 3 kategorie wiekowe, były również 3 występy solowe.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Drodzy Rodzice!

W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić w naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Prosimy aby w miarę możliwości dzieci były ubrane na niebiesko.

Czytaj dalej

PODZIĘKOWANIA
PODZIĘKOWANIA

Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci!

Bardzo dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki rzeczy dla dzieci w ramach akcji "Paczka dla Maluszka".

Czytaj dalej

W naszej przedszkolnej Kuchni
W naszej przedszkolnej Kuchni

W naszej przedszkolnej kuchni stawiamy na różnorodność. Są produkty mleczne, zbożowe i wszelkie kasze. Wiele jest warzyw i owoców. Do tego chude mięso, rośliny strączkowe, ryby, jajka i oleje.

Unikamy słodyczy, soli, produktów wysoko przetworzonych. Staramy się wszystko robić sami.

Czytaj dalej

13 listopada " Międzynarodowy Dzień Niewidomych".
13 listopada " Międzynarodowy Dzień Niewidomych".

13 listopada  w przedszkolu odbyły się  zajęcia dla wszystkich grup pokazujace z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome i niedowidzące oraz uwrażliwiające dzieci na potrzeby tych osób. Dzieci zapoznały się z atrybutami osób niwidomych i niedowidzących: laska, pies przewodnik, alfabet Braill'a, które pomagają im funkcjonować w środowisku społecznym. 

Czytaj dalej

"Szkoła do hymnu"
"Szkoła do hymnu"

W dniu 10 listopada wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w sali "Zające" na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 11.11 cała społeczność przedszkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego włączając się do akcji "Szkoła do hymnu".

Czytaj dalej

Nasza Kuchnia poleca...
Nasza Kuchnia poleca...

Krem z białych warzyw z grzankami, ziemniaki , kotlecik mielony i buraczki ze szpinakiem .

Czytaj dalej

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze "Spotkania z wychowaniem"- warsztaty z psychologiem.
Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze "Spotkania z wychowaniem"- warsztaty z psychologiem.

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci z naszego przedszkola. Spotkanie w formie warsztatów odbędzie się o g. 16:00 w sali Jeżyki.

Czytaj dalej

Podziękowanie
Podziękowanie

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców naszych przedszkolaków, którzy zaangażowali się w zbiórkę kasztanów i żołędzi dla Nadleśnictwa Andrychów. Dzięki Waszej pomocy zgromadzono sporą ilość zapasów na zimę. Na załączonych zdjęciach to tylko część.

Czytaj dalej

Nasza Kuchnia dziś poleca...
Nasza Kuchnia dziś poleca...

Barszczyk czerwony z ziemniaczkami i kiełbaską oraz naleśniki z dżemem i serem białym.

Czytaj dalej

Laureaci konkursu plastycznego "Kim będę? Zawód moich marzeń"
Laureaci konkursu plastycznego "Kim będę? Zawód moich marzeń"

Uczestnicy konkursu Oliwer, Hania, Kacper z grupy Koniki Polne oraz Julcia z grupy Krasnale odebrali dyplomy i nagrody z rąk organizatorów konkursu. Nasze przedszkole odwiedzili Pani Małgorzata Chowaniec dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Pani Beata Smolec Wicestarosta Wadowicki. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

I miejsce w konkursie plastycznym "Kim będę? Zawód moich marzeń"
I miejsce w konkursie plastycznym "Kim będę? Zawód moich marzeń"

Oliwer Romańczuk z grupy "Koniki Polne" zdobył I miejsce w konkursie plastycznym "Kim będę? Zawód moich marzeń" zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach. Oliś gratulujemy sukcesu i życzymy spełnienia marzeń!.

Czytaj dalej

Nasza kuchnia poleca dziś...
Nasza kuchnia poleca dziś...

Zupa cytrynowa z tartym ciastem 

Drugie : ziemniaczki , schab duszony w sosie własnym , kalafior gotowany z bułeczka na maśle.

Podwieczorek: pizza- wyrób własny.

Czytaj dalej

Szkoła pamięta 2023
Szkoła pamięta 2023

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

już po raz piąty zapraszamy wszystkich uczniów i
nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i
Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach
zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic,
wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w
mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych
przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. 

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe,
które chcą wziąć udział w akcji, prosimy o wypełnienie
ankiety dostępnej w Strefie Pracownika SIO https://ankiety-sio.men.gov.pl/index.php?r=survey/index&sid=824915&newtest=Y&lang=pl.
Na zgłoszenia czekamy do 27 października br. do godz. 23.59.
Finał akcji odbędzie się w poniedziałek, 30 października br.

Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału, będzie mogła
pobrać specjalny logotyp, a po zakończeniu
przedsięwzięcia otrzyma pamiątkowy dyplom od Ministra
Edukacji i Nauki.

Pokażmy, że pamiętamy!


Z poważaniem

Biuro Ministra

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Czytaj dalej

W naszej kuchni...
W naszej kuchni...

Zupa grysikowa , ziemniaki polędwiczki wieprzowe w sosie musztardowo - miodowym , surówka zakopiańska ! Talerz owoców gościł u nas na podwieczorek.

Czytaj dalej

Dziś w naszym Przedszkolnym Menu...
Dziś w naszym Przedszkolnym Menu...

Zupa krem z dyni z grzankami czosnkowymi. A na drugie danie ziemniaki , indyk w sosie jogurtowym i ogórek kiszony .

Czytaj dalej

Nasza Kuchnia poleca...
Nasza Kuchnia poleca...

Zupa krupnik zabielany, a na drugie danie zmienniaki, kotlet mielony i sałata lodowa z jogurtem naturalnym. A na deser budyń brzoskwiniowy z owocami - budyń wyrób własny !

Czytaj dalej

A w naszej Kuchni same pyszności.
A w naszej Kuchni same pyszności.

Pomidorowa z kaszą , ziemniaczki, potrawka z kurczaka i surówka z sałaty pekińskiej.

Czytaj dalej

Tymczasem w naszym menu...
Tymczasem w naszym menu...

Zagościła zupa krem z grzankami i ryba na parze z ziemniakami i surówką z czerwonej kapusty. Zbilansowane posiłki są bardzo ważne w diecie przedszkolaków.

Czytaj dalej

W dzisiejszym menu dużo kolorów i smaków.
W dzisiejszym menu dużo kolorów i smaków.

Zdrowa, pożywna i pełna smacznych składników – taka właśnie jest kolorowa sałatka, która dziś nasze Przedszkolaki jadły na śniadanie. A po pysznym obiedzie przyszedł czas na deser- słodki, kolorowy ale bardzo zdrowy.

Czytaj dalej

Przyszła jesień, a wraz z nią kosz owocowych rozmaitości !
Przyszła jesień, a wraz z nią kosz owocowych rozmaitości !

Warzywa i owoce to podstawa pełnowartościowej diety. W jadłospisie dzieci są niezastąpionym źródłem wielu witamin oraz składników mineralnych. Dieta pełna warzyw i owoców pomoże nam zadbać o układ odpornościowy dziecka. Zawarte w nich witaminy i minerały stanowią bowiem naturalną broń przed infekcjami.

Czytaj dalej

A w naszym przedszkolnym menu same zdrowe rzeczy!
A w naszym przedszkolnym menu same zdrowe rzeczy!

Zdrowy jadłospis dla przedszkolaka jest kluczowy w budowaniu nawyków na przyszłość.

Nasze posiłki, zapewniają dziecku wszystkie niezbędne składniki, a jadłospis jest odpowiednio zbilansowany i zawiera: warzywa, owoce, produkty zbożowe, źródła białka i zdrowego tłuszczu.

W tym miesiącu w naszym menu znaleźć można było m.in. kaszę jaglaną z indykiem w sosie jogurtowym i surówkę z marchewką i ananasem, deser z kaszy manny z musem truskawkowym, kluskę na parze z musem truskawkowym i owocami.

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek dla Adasia
Zbiórka nakrętek dla Adasia

Dziekujemy za aktywne włączanie się w zbiórkę nakrętek w naszym Przedszkolu. Zosia otrzymała już swój najdroższy lek świata, teraz czas pomóc innym!

Zakretki pochodzace ze zbiórki z naszego przedszkola będą od tej pory przekazywane dla Adasia Śliwy- 6-letniego  chłopca, u którego zdiagnozowano Dystrofie Mięśniową Duchenne'a. Jest to choroba genetyczna, która postępuje i prowadzi do niewydolności krążeniowo-oddechowej a w konsekwencji do śmierci. Chłopiec wymaga wielospecjalistycznej opieki lekarskiej i rehabilitacji, a także środków finansowych na nierefundowane terapie, ktore niosą nadzieję powstrzymania postępu choroby.

Nakrętki można zostawiać w naszym przedszkolu, w przeznaczonej do tego celu skrzyni na półpiętrze. Dziękujemy.

Czytaj dalej

Move Week
Move Week

Dzieci z grupy Biedronki i Koniki Polne biorą udział w międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest MOVE Week. MOVE Week to coroczne globalne wydarzenie, które promuje korzyści płynące z aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

https://drive.google.com/file/d/1hWzeOsjts7CnMEw4-ZyQqFhku5d12gMS/view?usp=drive_link

Czytaj dalej

"Moje miasto bez elektośmieci"
"Moje miasto bez elektośmieci"

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji ekologicznej. Placówka dostała 2638 punktów, które wymienimy na pomoce dydaktyczne. 

Czytaj dalej

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu.
Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu.

W ramach zajęć przedszkolnych 1 czerwca (czwartek) organizujemy Dzień Dziecka. W związku z tym brama przedszkolna będzie zamknięta od g. 6:00 do g. 14:00.

Śniadanie i podwieczorek odbywają się o stałych godzinach.
Obiad przesunięty jest o 30 minut.

Przewidziane atrakcje: zawody sportowe, zamek dmuchany, tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki, malowanie kredą, wielkie bańki mydlane, pokazy strażackie, zabawy muzyczno-ruchowe, malowanie figurek gipsowych, słodki poczęstunek, grill.

Jeśli któreś dziecko nie może skorzystać z proponowanych atrakcji prosimy poinformować wychowawców.

Prosimy aby dzieci ubrane były sportowo w odpowiednie dla
grupy kolory:
 Zające, Krasnale, Kotki- niebieski,
 Koniki Polne, Misie- czerwony,
 Motyle, Pszczółki- żółty,
 Biedronki, Jeżyki- zielony.

Czytaj dalej

Konkurs Recytatorski
Konkurs Recytatorski

27 kwietnia w naszym Przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Tematem konkursu były wiersze Jana Brzechwy.

Czytaj dalej

Niebieskie Igrzyska
Niebieskie Igrzyska

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu.

Czytaj dalej

Oferta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach.
Oferta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach.

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wsparcia dla dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Ofert ta zamieszczona jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach.

 https://wadowice.pl/nabor-do-programu-opieka-wytchnieniowa/

Czytaj dalej

Kolorowy pochód z okazji obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa
Kolorowy pochód z okazji obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

21 marca to zarówno pierwszy dzień wiosny, jak i Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. 

Czytaj dalej

Dzień Św. Patryka
Dzień Św. Patryka

17 marca w naszym przedszkolu świętowalismy Dzień Św. Patryka. Dzieci zapoznały się z kulturą Irlandii, legendą o skrzacie irlandzkim i tańczyły irlandzki taniec.

Czytaj dalej

I miejsce w konkursie matematycznym
I miejsce w konkursie matematycznym

Chłopcy z grupy Krasnale: Adaś Stopka, Filip Witerski, Ryś Pomietło oraz Jaś Kokoszka zajęli pierwsze miejsce w konkursie matematycznym "Mądra Sowa" zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 5 w Wadowicach.

Gratulujemy!   

Czytaj dalej

Konkurs rodzinny- Pluszak ze skarpetki
Konkurs rodzinny- Pluszak ze skarpetki

Drogie Przedszkolaki i Rodzice!

Z okazji obchodów Światowego Dnia Osób
z Zespołem Downa
(21 marca) zapraszamy do udziału w konkursie
Pluszak ze skarpetki”.

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek dla Zosi
Zbiórka nakrętek dla Zosi

W naszym przedszkolu trwa zbiórka nakrętek dla Zosi, dziewczynki cierpiacej na rdzeniowy zanik mięśni. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę! Nakrętki można zostawiać w szatni naszego przedszkola, w przeznaczonym do tego celu kartonie. Dziękujemy! :)

Czytaj dalej

Charytatywna zbiórka zabawek dla Zosi Pająk.

Dordzy Rodzice!

Nasze Przedszkole rozpoczęło akcję charytatywną na rzecz Zosi Pająk chorej na SMA.

Czytaj dalej

"Kolędnicy w przedszkolu"
"Kolędnicy w przedszkolu"

W czwartek przed Świętem Trzech Króli do każdej z grup zawitali kolędnicy, życząc szczęścia i zdrowia w Nowym Roku. Przedszkolaki otrzymały od kolędników słodkości oraz książkę sensoryczną dedykowaną dla każdej z grup.

Czytaj dalej

Kiermasz świąteczny
Kiermasz świąteczny

Zapraszamy na kiermasz świąteczny w przedszkolu.

Czytaj dalej

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

"Na mojej drodze, w każdej chwili,

Mogę Was spotkać moi mili.

I chociaż różni nas tak wiele,

Zostanę waszym przyjacielem".

Czytaj dalej

Strefa Kibica!
Strefa Kibica!

Emocje po meczu z Argentyną nie maleją, a dziś przed nami kolejny mecz! Nasze przedszkolaki wciąż dzielnie kibicują. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszej przedszkolnej Strefy Kibica:

https://drive.google.com/file/d/1gkg8DKIJQnKomDfDiaSd_xXsGtncTvff/view?usp=share_link

Czytaj dalej

Polska! Biało - Czerwoni!
Polska! Biało - Czerwoni!

"Taka jest dzieciaków wola, Polacy, strzelcie gola!
Nasi grają w Katarze, że wygrają – o tym marzę!
Do boju, do boju, po gole, gole, gole!
Do boju, do boju, kibicuje wam przedszkole!
Do boju, do boju, linafealaha!
Do boju, do boju, Polska dzisiaj gra!"

Czytaj dalej

Akcja "Kasztany i żołędzie zbieramy - zwierzętom pomagamy"
Akcja "Kasztany i żołędzie zbieramy - zwierzętom pomagamy"
  • Akcja "Kasztany i żołędzie zbieramy - zwierzętom leśnym pomagamy" zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy ogromną ilość kasztanów i żołędzi. Dzieci ze wszystkich grup włączyły się w naszą akcję z wielkim zaangażowaniem. Dlatego wszystkie dzieci dostały "coś słodkiego" oraz dyplomy i drobne upominki. Starszym grupom Zającom i Motylom zostały przekazane dwa piękne karmniki. Dzieci obiecały, że nie zapomną w zimie dokarmiać ptaszków zaglądających w przedszkolne okna. 

Czytaj dalej

Szkoła do hymnu
Szkoła do hymnu

W dniu 10 listopada nasze przedszkole brało udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj dalej

Kiedyś było tak
Kiedyś było tak

Zapraszamy na wystawę w naszym przedszkolu!

Czytaj dalej

Wyjście do Cukierni Wadowice w ramach Treningu Umiejętności Społecznych
Wyjście do Cukierni Wadowice w ramach Treningu Umiejętności Społecznych

W ramach realizacji projektu, nasze Przedszkolaki uczestniczyły dziś w wyjściu do Cukierni Wadowice (Trening Umiejętności Społecznych).

Czytaj dalej

Wizyta w salonie fryzjerskim w ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych.
Wizyta w salonie fryzjerskim w ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych.

W ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych organizowanych z projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” mieliśmy możliwość poznania pracy Pań w salonie fryzjerskim "U Rudej" w Wadowicach.

Czytaj dalej

W sklepie Zoologicznym
W sklepie Zoologicznym

W ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu "Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” nasze Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z działalnością sklepu Zoologicznego "Pies i Kot" w Wadowicach.

Czytaj dalej

W sklepie z zabawkami.
W sklepie z zabawkami.

W ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyjściu do sklepu zabawkowego.

Czytaj dalej

Zbiórka żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych
Zbiórka żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych

Nasze Przedszkole organizuje zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Zapraszamy do włączenia się w akcję. Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Zebrane dary jesieni zostaną przekazane do Nadleśnictwa Andrychów.

Czytaj dalej

Wyjście do kawiarni i piekarni
Wyjście do kawiarni i piekarni

W ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych Przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym wyjściu do miejsc użyteczności publicznej. 

Czytaj dalej

W Bibliotece.
W Bibliotece.

W dniu dzisiejszym w ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyjściu do Biblioteki Publicznej.

Czytaj dalej

Sprintem do maratonu!
Sprintem do maratonu!

Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprintem do Maratonu". Akcja ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do aktywności fizycznej. Dzieci w skupieniu oczekiwały na moment startu, a następnie starały się jak najszybciej dobiec do mety.

Czytaj dalej

Wyjście do sklepu w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.
Wyjście do sklepu w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.

Dziś w ramach Treningu Umiejętności Społecznych nasze przedszkolaki miały okazję wyjść do supermarketu Netto. Każda z grup przygotowała indywidualne listy zakupów, uczyła się prawidłowego zachowania w sklepie. Każde dziecko trzymało swój koszyk, wkładało do niego produkty z listy, poznawało asortyment sklepu, a na koniec miało okazję zapłacić za swoje zakupy.

Czytaj dalej

IV międzyprzedszkolna olimpiada matematyczna
IV międzyprzedszkolna olimpiada matematyczna

Do potyczek mądrej sówki przystąpiły dzieci 5-letnie z naszego przedszkola. Przedszkolaki musiały rozwiązać różne i trudne zadania matematyczne. Współpracowali wspólnie i należą im się wielkie BRAWA! Gratulujemy!

Czytaj dalej

Trening Umiejętności Społecznych - wyjście na pocztę.
Trening Umiejętności Społecznych - wyjście na pocztę.

Dziś w ramach zajęć TUS nasze grupy udały się na pocztę wysłać zrobione przez siebie kartki Wielkanocne. Nasze Przedszkolaki poznały sposób wysyłania kartek i listów, uczyły się w jaki sposob kupuje się kopertę i znaczek oraz jak poprawnie zaadresować list, a przede wszysy miały okazję ćwiczyć relacje społeczne w przestrzeni publicznej.

Czytaj dalej

Dzień Świadomości Autyzmu
Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia jest dniem szczególnym ze względu na przypadający właśnie dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza społeczność przedszkolna jak co roku aktywnie wzięła udział w obchodach i wyraziła solidarność z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Z tej okazji w ubiegły piątek w każdej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Oczywiście nie zabrakło niebieskich elementów garderoby będących od lat symbolem zjednoczenia i solidarności z osobami z Autyzmem ???? 

Czytaj dalej

Dzień Kolorowej Skarpety!
Dziś w naszym Przedszkolu zagościły skarpetki nie do pary!
Obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki ???? czyli Światowy Dzień Zespołu Downa ❤️
Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji #OREWJuszczynWyjatkowaSkarpeta
Sznurek naszych skarpetek ma aż 30 metrów i ozdabia przedszkolną klatkę schodową ????
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z obchodów:

Czytaj dalej

Konkurs "SENSORYCZNA SKARPETKA"
Konkurs "SENSORYCZNA SKARPETKA"

Drodzy Rodzice! Drogie Dzieci!

Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa czyli Dniem Kolorowej Skarpetki zapraszamy do udziału w konkursie.

Czytaj dalej

Zajęcia w Bibliotece w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.
Zajęcia w Bibliotece w ramach Treningu Umiejętności Społecznych.

Dziś dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Wadowicach.

Czytaj dalej

"Szkoła do hymnu!"
"Szkoła do hymnu!"

Nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu!". W dniu 10.11, o godzinie 11:11, wszyscy ubrani odświętnie, pełną piersią, z wielkim zaangażowaniem i szacunkiem, w swojej grupowej „rodzinie” odśpiewali nasz narodowy hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Czytaj dalej

"Szkoła pamięta!"
"Szkoła pamięta!"

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Przedszkolaki dla upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych odwiedziły lokalne miejsca pamięci.

Czytaj dalej

Finał zbiórki dla zwierząt ze schroniska
Finał zbiórki dla zwierząt ze schroniska

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.
(Immanuel Kant)

Czytaj dalej

Zbiórka fantów!
Zbiórka fantów!
Zapraszamy do udziału w zbiórce! Na fanty czekamy do 12 listopada w sali logopedycznej.

Czytaj dalej

Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!
Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.

W dniach 05-19.10.2021r. zbieramy:
- suchą karmę
- "przysmaki" dla zwierząt
- koce

 

Przyniesione produkty prosimy zgłaszać do p. Anny Wołczyk (gr. „Misie”) lub p. Karoliny Homel (gr. „Zające”)

Czytaj dalej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja!
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

W naszym przedszkolu świętujemy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj dalej

Dzień Języka Angielskiego!
Dzień Języka Angielskiego!

Dzień Języka Angielskiego!

 

23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego, w związku z tym nasze przedszkolaki prezentują jak bawią się i uczą na zajęciach z tego języka obcego.

 

https://drive.google.com/file/d/1-s4WYK1pDnSG0maMaTpLBgQDgdqEjx1R/view?usp=sharing

 

Anna Wołczyk

Czytaj dalej

Zajęcia polisensoryczne!
Zajęcia polisensoryczne!

Utrwalamy nazwy kolorów, eksperymentujemy z barwami ;)

Czytaj dalej

Przedszkolaki wielkanocnie pozdrawiają!
Przedszkolaki wielkanocnie pozdrawiają!

Przedszkolaki wielkanocnie pozdrawiają i życzą spokojnych i radosnych Świąt!

Czytaj dalej

Kampania #otwieramy drzwi na świat dla autyzmu.
Kampania #otwieramy drzwi na świat dla autyzmu.

Przedszkolaki aktywnie włączyły się w kampanię #otwieramy drzwi na świat dla autyzmu, organizowaną przez Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat. Jej celem jest wyrażenie solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

link do filmu- https://www.youtube.com/watch?v=8Y0dcan_UfY&ab_channel=StowarzyszenieOtw%C3%B3rzmyDrzwina%C5%9Awiat

szukajcie nas w 10:50 minucie :)

Czytaj dalej

Zaczarowany kuferek książek z Biblioteki Pedagogicznej
Zaczarowany kuferek książek z Biblioteki Pedagogicznej

W drugim tygodniu grudnia do przedszkola trafił zaczarowany kuferek książek.

Czytaj dalej

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy moc najserdeczniejszych życzeń.

Czytaj dalej

Mikołaj!
Mikołaj!

Chociaż renifery Mikołaja są na kwarantannie, Mikołaj nie zawiódł dzieci.

Czytaj dalej

Obchody Międzynarowdowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Obchody Międzynarowdowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku, 3-go grudnia nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj dalej

Świętowanie niepodległości w naszym przedszkolu!
Świętowanie niepodległości w naszym przedszkolu!

„Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno…”!

Czytaj dalej

Sprintem do Maratonu
Sprintem do Maratonu

Jak co roku nasze Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji "Sprintem do Maratonu".

Czytaj dalej

do góry