Projekt "Rozwój edukacji przedszkolnej..."

Nasze przedszkole oraz Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach uczestniczy w projekcie: „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego”.

Projekt będzie realizowany od 01.09.2020r. do 31.07.2022r.

Będzie obejmował doposażenie w nowoczesny sprzęt sal do terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, zwiększenie oferty zajęć specjalistycznych o charakterze edukacyjno-terapeutycznym, podniesienie kompetencji nauczycieli przedszkolnych oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego.


Dokumenty i zasady rekrutacyjne do projektu znajdują się w załącznikach.

Załączniki

Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu wrześniu.
Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu wrześniu.

Miesiąc wrzesień był dla nas czasem pełnym współdziałania, radości i wyzwań społecznych.

Czytaj dalej

Terapia ręki!
Terapia ręki!

W ramach projektu "Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” nasze Przedszkolaki koontynują zajecia z terapii ręki. Na spotkaniach we wrześniu i październiku dzieci będą utrwalać prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, a także wydłużać czas pracy ręki. Zajęcia dostarczają wielu wrażeń dotykowych, które przyczyniają się do poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej i ogólnej sprawności ruchowej, a także pozytywnie wpływają na budowanie poczucia pewności siebie przez dzieci.

Czytaj dalej

Terapia ręki maj - czerwiec!
Terapia ręki maj - czerwiec!

W maju i czerwcu zajęcia z terapii ręki koncentrowały się głównie na relaksacji rąk i kontrolowaniu siły nacisku w trakcie pisania u dzieci. Realizacja obranych celów odbywała się poprzez ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia graficzne z wykorzystaniem różnych narzędzi wymuszających odpowiednią siłę nacisku, strzepywanie wody z rąk, pryskanie wodą palcami podnoszenie rąk i luźne opuszczanie wraz ze skłonem głowy i tułowia. Dzięki zajęciom dzieci rozwinęły motorykę małą i sprawność grafomotoryczną. Poprawie uległa koordynacja rąk, ich płynność i współdziałanie. Dzieci utrwaliły prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, a także wydłużały czas pracy ręki. U podopiecznych rozwinięto sprawność grafomotoryczną, która wpłynęła na chęć podnoszenia kompetencji w zakresie techniki szkolnej- pisanie. Zajęcia dostarczały wielu wrażeń dotykowych, które przyczyniły się do poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej i ogólnej sprawności ruchowej, a także pozytywnie wpłynęły na budowanie poczucia pewności siebie przez dzieci.

Czytaj dalej

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu kwietniu

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu kwietniu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: " Uczymy się wysylać list- wyjście na pocztę", " Poznajemy nasze zmysły", " W świecie zmysłów". 

Czytaj dalej

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu marcu

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu marcu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: " Zajęcia sensoplastyczne", " " Nasza gra planszowa", " Sałatka owocowa- wyjście do warzywniaka", " Kartka Wielkanocna- przygotowanie do Świąt", " Wielkanoc- poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne".

Czytaj dalej

Zajęcia w ramach Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu lutym

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu lutym Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Zrozumieć swój smutek", "W Bibliotece", "Strach ma wielkie oczy- radzimy sobie z lękiem",  "Jestem zły - czyli jak wyrażać i radzić sobie z emocjami".

Czytaj dalej

Zajęcia Treningi Umiejętności Społecznych w miesiącu styczniu

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu styczniu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Co to jest przyjaźń?" oraz "Ja i mój przyjaciel".

Czytaj dalej

Terapia ręki - styczeń, luty.
Terapia ręki - styczeń, luty.

Usprawnianie nadgarstka oraz ruchomości wszystkich stawów palców, wzmacnianie mięśni palców i dłoni.

Czytaj dalej

Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu grudniu

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu grudniuNasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Radość tworzenia", "Robimy zakupy", "Radość".

Czytaj dalej

Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu listopadzie

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu listopadzie Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Upamiętniając Dzień Wszystkich Świętych", "Gdzie są moje emocje?", "Dzielimy się", "Uczymy się współpracy".

Czytaj dalej

Terapia ręki - listopad

W listpoadzie głównie skupiliśmy się na rozwijaniu zręczności rączek.

Czytaj dalej

Terapia ręki - październik

 Październik był czasem bardzo intensywnym.   

Czytaj dalej

Terapia ręki - wrzesień

W tym roku przedszkolnym w ramach projektu unijnego rozpoczęliśmy zajęcia terapii ręki. 

Czytaj dalej

Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu pażdzierniku.

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu wrześniu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Zwroty grzecznościowe", "Komunikat "NIE"- nauka asertywności", "Integrujemy się w społeczeństwie", "Nasze miasto Wadowice".

Czytaj dalej

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu wrześniu.

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu wrześniu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Poznajemy się", "Integrujemy się i bawimy się wspólnie" oraz "Pomagamy sobie nawzajem".

Czytaj dalej

do góry