WydarzeniaWydarzenia

Niebieskie Igrzyska

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu.

Nasze Przedszkole zwieło udział w Niebieskich Igrzyskach.

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi

Dnia  3 kwietnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko. Miały okazję wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach m.in. przejście przez równoważnię, przeskoki po drabince koordynacyjnej, przejście po linie czy deskach sensorycznych. Potem obejrzały film animowany „Amazing things happen”, który pokazał  sposób funkcjonowania osób z Autyzmem, a także uwrażliwił dzieci na ich potrzeby. Na zakończenie nasze Przedszkolaki uczestniczyły w sensorycznych zajęciach z niebieską masą slime. Dzień później odwiedziły nas dzieci z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Wadowice by uczestniczyć w Niebieskich Igrzyskach. Miały one okazję pokonać niebieski tor przeszkód, obejrzeć film, wziąć udział w sensorycznych zabawach oraz zakończyć dzień poczęstunkiem.

Nasze obchody trwają cały kwiecień. Przedszkolne wejście, korytarz i gazetka tematyczna są w kolorze niebieskim. Wszystkie grupy przedszkolne i dzieci ze żłobka posadziły niebieskie bratki przed przedszkolem. Została zorganizowana niebieska sensoplastyka, podczas której dzieci uwrażliwiały swoje zmysły. Każda z grup miała także możliwość zrobienia zdjęć w niebieskiej fotobudce. Dodatkowo w każdej grupie Niebieski Dzień był obchodzony na miarę potrzeb i możliwości dzieci.

Zapraszamy także do przeczytania artukułu:

Kwiecień miesiącem Świadomości Autyzmu | Wadowice