WydarzeniaWydarzenia

Akcja Rekrutacja!

Przedszkole Publiczne nr 3 w Wadowicach serdecznie zaprasza do rekrutacji!

Nasze Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci odkrywają świat wiedzy i wartości w atmosferze przyjaźni i akceptacji. Z entuzjazmem i miłością tworzymy przestrzeń, w której każdy przedszkolak może rozwijać się, poznawać nowe umiejętności i zdobywać pierwsze

doświadczenia edukacyjne.

Nauczyciele w naszym przedszkolu to doświadczeni i wykwalifikowani pedagodzy, którzy przede wszystkim podążają za potrzebami dzieci oraz dbają o ich bezpieczeństwo.

W codziennej pracy wspierają je w procesie poznawczym, rozwijają ich samodzielność i kreatywność, dostrzegają ich indywidualny potencjał. Nasza przedszkole zapewnia optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju, a wykorzystywane przez nas metody i techniki rozbudzają aktywność twórczą dzieci, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijają wiarę we własne siły i możliwości.

Nasza kadra prowadzi zabawy i ciekawe zajęcia dydaktyczne w salach przedszkolnych, podczas pobytu w ogrodzie, a także spacerów. Na co dzień wykorzystywane są tablice multimedialne, tablice interaktywne a także SMartFloor, w które wyposażone jest przedszkole.

Ważnym aspektem pracy naszego przedszkola jest także wspieranie Rodziców w wychowaniu i edukacji naszych Przedszkolaków.

Nasze przedszkole:

• Sprawuje opiekę od 6.00 do 17.00.

• Ma własną kuchnię, która zapewnia dzieciom zdrowe i pyszne posiłki pełne warzyw i owoców. Przygotowuje także posiłki dla dzieci będących na diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

• Posiada świetnie wyposażone sale, w tym nowoczesną salę rehabilitacyjną, salę do terapii Integracji Sensorycznej oraz gabinet logopedyczny.

• Zapewnia zajęcia na świeżym powietrzu proponując dzieciom zabawę w dobrze wyposażonym ogrodzie przedszkolnym, „warzywniaku” i placu zabaw.

• Realizuje program adaptacyjny dla rodziców i dzieci nowoprzyjętych, pozwalając na poznanie nowego środowiska.

• Realizuje zajęcia z języka angielskiego (Program Powszechnej Dwujęzyczności), sensoplastyki, logorytmiki oraz religii (w grupach „0”).

• Bardzo dobrze przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki w klasie I, realizując program rocznego przygotowania przedszkolnego zakończony Informacją o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej (w oparciu o wzór MEiN-I/82).

• Zapewnia wszechstronną pomoc psychologiczną, pedagogiczną (pedagodzy z kwalifikacjami do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, afazją oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu), logopedyczną, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, zajęcia terapii Integracji Sensorycznej, możliwość terapii metodą Tomatisa (rozwijającą funkcje słuchowe), zajęcia Metodą Porannego Kręgu, zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

• Stwarza możliwości rozwijania uzdolnień i zainteresowań poprzez udział w różnego rodzaju konkursach oraz eventach.

• Realizuje programy nauczania dostosowane do potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci.

• Kultywuje tradycje regionalne i rodzinne poprzez organizowanie: spotkań tematycznych związanych z porami roku, "Spotkania z Mikołajem";, "Andrzejek", "Przedszkolnego kolędowania", "Jasełek";, "Dnia Babci i Dziadka", "Balu karnawałowego", „Dnia Rodziny”, „Dnia dziecka” w formie pikniku i zabawy na świeżym powietrzu.

• Współpracuje z Wadowicką Biblioteką Publiczną, Wadowicką Biblioteką Pedagogiczną, Muzeum Miejskim w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Szkołą Podstawową nr 2 w Wadowicach, Przedszkolami z Wadowic, Nadleśnictwem

Andrychów, Państwową Strażą Pożarną w Wadowicach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Radoczy oraz Komendą Powiatową Policji w Wadowicach uczestnicząc w warsztatach, dniach otwartych, różnych akcjach i kursach informacyjnych.

• Organizuje całodniowe wycieczki różnymi środkami transportu (pociąg, autokar) m.in. do teatrów w Krakowie i Bielsku- Białej, do sal zabaw („FunPark” i „Fantazja” w Andrychowie, „Fikołki” w Bielsku-Białej, „Kulkowo” w Krakowie), na Wystawę Szopek Krakowskich, Dinolandii, Warowni i Mini Zoo w Inwałdzie, Dinozatorlandu w Zatorze, Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, Kopalni Soli w Wieliczce, na Szyndzielnię i Klimczok (wyjazd kolejką gondolową).

• Organizuje różnorakie akcje charytatywne mające na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, m.in. Paczka dla Maluszka Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej, Szlachetna Paczka, zbiórka karmy dla zwierząt ze schronisk na terenie Bielska-Białej i Krakowa, akcja „Klapki dla Gambii”, „Dzień Kolorowej Skarpetki”, „Niebieskie

Igrzyska”.

• Włącza się w działania proekologiczne m.in. poprzez zbiórkę elektrośmieci, konkursy ekologiczne dla dzieci i rodziców, udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, udział w „Międzynarodowym Dniu Ziemi”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!