Biedronki

Wycieczka
Wycieczka

3 czerwca "Biedronki" pojechały do Nadleśnictwa Andrychów. Miły pan leśnik - edukator oprowadził nas po ścieżce przyrodniczej. Obejrzeliśmy ciekawe tablice edukacyjne, wysłuchalismy ciekawostek o roslinach i zwierzętach, a na końcu jedliśmy kiełbaski z ogniska. Pogoda i humory bardzo nam dopisały. 

Czytaj dalej

Wiosenna sensoplastyka
Wiosenna sensoplastyka

W grupie Biedronki odbyły się wiosenne zajęcia sensoplatyki, poczas których pobudzane były zmysły dotyku, wzroku oraz powonienia. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w zajęciach rozwijających wiedzę i akceptację na problemy osób z autyzmem. Poza filmem edukacyjnym oraz rozmową dot. autyzmu były również zabawy sensoryczne i integracyjne dające dzieciom duzo radości. Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy tego dnia byli ubrani na niebiesko. 

Czytaj dalej

"Mamo, tato, wolę wodę!"

"Mamo, tato, wolę wodę!" to program edukacyjny zainicjowany w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. W czasie zajęć dzieci poszrzały swoją wiedzą na temat niezbędnej roli wody, a także eksperymentowały. Sprawdzały, które materiały utrzymują się na powierzchni wody, a które toną, robiły bąbelki, a także obserwowały powstawanie kolorowej "tęczy".  

Czytaj dalej

Mini ogródek
Mini ogródek

W ramach projwktu "Jestem małym przyjacielem przyrody" dzieci założyły mini ogródek w sali. Posadziły kwiaty: tulipany, narcyze i akamitki, a także pietruszkę. Dzieci obserwują rośliny i cieszą się ich widokiem. Pierwsze pączki kwiatów już się pojawiły :) 

Czytaj dalej

21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.

21 marca to pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia dzieci zrobiły marzannę, a nastepnie sybolicznie porzegnały zimę, topiąć ją w misce w przedszkolnym ogrodzie. Natomiast na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, dzieci ubrały tego dnia skarpetki nie do pary. Brały również udział w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem skarpetek.   

Czytaj dalej

Zabawy badawcze u BIEDRONEK
Zabawy badawcze u BIEDRONEK

W czwartek 10 marca w grupie BIEDRONKI miały miejsce zabawy badawcze z wodą. Zabawy takie rozbudzają u dzieci zainteresowanie zjawiskami chemicznymi i metodami prac badawczych.

Czytaj dalej

Sensoryczny tor przeszkód.
Sensoryczny tor przeszkód.

W środę (tj. 2.03.) Biedroneczki, podobnie jak większośc dzieci z naszego przeszkola, pokonywały sensoryczny tor przeszkód. 

Czytaj dalej

Eksperymenty z wodą
Eksperymenty z wodą

W ramach projektu "Jestem małym przyjacielem przyrody" dzieci eksperymentowały z wodą. Obserwowały jak topi się lód, co przyspiesza ten proces, barwiły wodę, a następnie wlały ją do foremek i przygotowały do mrożenia. Kolorowymi kostkami lodu dzieci próbowały malować. 

Czytaj dalej

Poranny Krąg
Poranny Krąg

W piątek (tj. 18.02) dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych metodą Porannego Kręgu. Jest to metoda, któa ma za zadanie pobudzać zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku. Świat przyrody jest źródłem źróżnicowanych bodźców i dzieci podczas zajęć miały okazję tego doświadczać. 

Czytaj dalej

Zimowa sensoplastyka
Zimowa sensoplastyka

16 lutego (tj. środa) dzieci wzięły udział w zajęciach sensoplatyki. Tym razem za pomocą produktów spożywczych oraz kosmetycznych przedszkolaki zrobiły sztuczny śnieg, a następnie ulepiły bałwanki. 

Czytaj dalej

Bal karnawałowy

10 lutego (w czwartek) w grupie Biedronki odbył się bal karnawałowy. Dzieci i panie bawiły się przy tanecznych rytmach, brały udział w konkursach, cieszyły się ze słodkiego poczęstunku. To był udany dzień, czego dowodem są nasze zdjęcia. 

Czytaj dalej

Występ dla Babci i Dziadka.

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do obejrzenia wraz z Babcią i Dziadkiem występu z okazji ich święta.

https://drive.google.com/file/d/1T5_Cb9jcB-TtdkOeA0L0FzSkHWqJciG3/view?usp=sharing

Czytaj dalej

Występ Świąteczny

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny

                               życzą Dzieci i Panie z grupy "Biedronki".

Zapraszamy do obejrzenia występu świątecznego:) 

https://drive.google.com/file/d/1Zg1z2v-mHrqaMzbOABzMPnFFL0rVrziI/view?usp=sharing

Czytaj dalej

Występ dla Mikołaja

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do obejrzenia występu dla Świętego Mikołaja.

https://drive.google.com/file/d/1XA9Gkx5LHYsST-CzpZV9tGrVBGRCTJI4/view?usp=sharing

Czytaj dalej

Sensoplastyka - choinka.
Sensoplastyka - choinka.

Na zajęciach z sensoplastyki dzieci przygotowały bombki, a nastepnie przystroiły nimi choinkę. Nie zabrało róznież innych materiałów, którymi przedszkolaki chętnie udekorowały "drzewko". 

Czytaj dalej

Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie ze Świętym Mikołajem to duże przeżycie dla każdego dziecka. W tym roku przedszkolaki spotkały się ze Świętym przed przedszkolem i zaśpiewały piosenkę specjalnie przygtowoaną dla tego wyjątkowego gościa. Jak co roku Mikołaj pamiętał o każdym dziecku i po powrocie do sali przedszkolaki rozpakowały prezenty.

Czytaj dalej

Sensoplastyka
Sensoplastyka

Zajęcia z sensoplatyki to doskonała okazja do wielozmysłowej stymulacji. Za pomocą róznorodnych produktów spożywczych dzieci wykonały masę, którą mogły mieszać, ugniatać, przelweać przez palcę. Na sam koniec zajęć dzieci wspólnie ułożyły ścieżkę sensoryczną. Uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków:) 

Czytaj dalej

Zabawy w "błocie" :)
Zabawy w "błocie" :)

W ramach tematu kompleksowego "Wieje i pada" dzieci mogły bawić się w "błocie" przygotowanym z krochmalu i farby. Na co dzień taka zabawa nie zawsze podoba się dorosłym, dlatego dzieci chętnie skorzystały z okazji do rysowania w "błocie" patyczniem lub zagniatania ciasta :) 

Czytaj dalej

Występ jesienny!

Drodzy Rodzice! Zachęcamy do obejrzenia występu jesiennego!

https://drive.google.com/file/d/1Gt-fZQFEgaviGDy5axU28HFQvKOuHSUx/view?usp=sharing

Czytaj dalej

Kolorowy deszcz - eksperyment.
Kolorowy deszcz - eksperyment.

Dziś w ramach tematu kompleksowego "Wieje i pada" dzieci z grupy Biedronki wykonały eksperyment z chmurą i kolorowym deszczem. Wszyscy z ciekawością obserwowali mieszające się kolory i porównywali szklanki z pianą do smakowitych deserów. 

Czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości przedszkolaki wzięły udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". 10.11.2021r o godzinie 11:11 dzieci odspiewały hymn państwowy. 

Czytaj dalej

Smaczne i zdrowe śniadanie.

Jesień to szczególny czas, kiedy potrzebna jest dzieciom solidna ilość witamin. Dlatego cieczymy się bardzo, gdy nasze przedszkolaki ze smakiem zjadają "kolorowe", zdrowe kanapki z warzywami. Smacznego :) 

Czytaj dalej

Jesienna sensoplastyka
Jesienna sensoplastyka

Podczas ostatnich zajęć z sensoplastyki zostały wykorzystane dary jesieni. Dzięki mnogości kolorów, faktur oraz zapachów zostały pobudzone wszystkie zmysły. Dzieci rozwijały również swoją kreatywność układając z darów jesieni własne kompozycje. 

Czytaj dalej

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Przedszkolaki bawiły się przy ulubionych piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz balonów. Na sam koniec wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiąkowymi medalami. 

Czytaj dalej

do góry