MotyleMotyle

Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa!

Wymiana pocztówkowa pomiędzy przedszkolami to akcja, dzięki którym dzieci mogą zapoznać się z innymi regionami Polski.

Wymiana pocztówkowa to także promowanie własnego regionu i przedszkola. Dzieci mają możliwość poznania inne regiony Polski, miast, położenia na mapie. Jest to też świetna sposobność by przybliżyć dzieciom zasady działania poczty oraz nauki wysyłania pocztówek, listów, jest przypomnieniem z jakich okazji wysyła się pocztówki i listy. Jest to też doskonała forma nawiązania kontaktu z rówieśnikami z innych przedszkoli. Obecnie taka forma korespondencji coraz mniej jest stosowana, ponieważ tradycja przesyłania kartek z życzeniami czy pozdrowień z wakacji, zostaje zastąpiona przez SMSy, e-maile, e-kartki.

Grupa Motyle wzięła udział w wymianie pocztówkowej. Z radością wyszukiwały regiony na mapie Polski które biorą udział w wymianie pocztówkowej. Ze zniecierpliwieniem czekają na nową pocztówkę.