Koniki PolneKoniki Polne

Wycieczka na warsztaty robienia pizzy.

21 kwietnia nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do pizzerii Green Garden w Choczni. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracowników pizzerii  dzieci formowały ciasto, smarowały je sosem, następnie komponowały dodatki według własnego smaku a na koniec posypywały serem. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracą. Po upieczeniu przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.