KrasnaleKrasnale

Rozwijamy się poprzez ruch, stymulujemy nasze zmysły!

Zajęcia "Ruchu Rozwijajacego" W.Sherborne

Do zajęć „Ruchu Rozwijającego” często włączamy zabawy stymulujące zmysły, zwłaszcza te, które angażują bazowe systemy sensoryczne (zmysł propriocepcji czyli czucia głębokiego, zmysł przedsionkowy czyli równowagi oraz zmysł dotykowy). Stymulowanie tych trzech układów sensorycznych jest niezmiernie ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Klasyczna metoda „RR” V.Sherborne opiera się na pracy z własnym ciałem, w związku z czym nie zakłada możliwości stosowania pomocy i rekwizytów. Wychodząc jednak na przeciw potrzebom dzieci często w trakcie zajęć wykorzystujemy zabawy i pomoce, które dostarczają zróżnicowanych wrażeń sensorycznych. Tym razem do zajęć użyliśmy koców i tuby stymulującej zmysł wzrokowy.

Zachęcamy rodziców do baraszkowania ze swoimi pociechami w domu oraz do zabawach z kocykami. Dzieci  je uwielbiają:)