MuchomorkiMuchomorki

Jesień w "Muchomorkach"

Dzieci  z grupy "Muchomorki" uczestniczyły w zajęciach prowadzonych metodą „Porannego kręgu”.

Metoda „Porannego kręgu” jest stymulacją polisensoryczną obejmująca takie zmysły jak : wzrok, słuch, dotyk, węch i smak.

Jesienią wzrok dzieci stymulujemy kolorem żółtym. Na początku zajęć zapalamy kominek zapachowy, który przekazywany jest każdemu dziecku podczas przywitania.

Stymulacja dotyku odbywa się poprzez masaż dłoni lub całych rąk dziecka. Wykonujemy go na początku zajęć z wykorzystaniem olejku. Jesienią  jest to olejek sosnowy.

Węch stymulujemy przez zapachowe olejki do masażu dłoni, jak i zapach wydobywający się z kominka zapachowego.

Słuch stymulowany jest nie tylko mową nauczyciela, ale i odpowiednimi instrumentami będącymi źródłem bodźców dźwiękowo-wibracyjnych. Jesienią  są to dzwonki lub gwizdki, które związane są z jesiennym żywiołem - wiatrem.