Urządzenie LifeVac w naszym żłobku

Nasza placówka w ramach projektu  #PKODzieciom Fundacji PKO Banku Polskiego, otrzymała zestaw ratunkowy Life Vac

umożliwiający szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych osobom, które się krztuszą lub dławią.

Urządzenie LifeVac, jest wykorzystywane jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku.

Sprzęt jest bezpieczny dla maluchów. Jest zatwierdzony jako urządzenie medyczne klasy I przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (Zaświadczenie nr 102/2018) i posiada certyfikat zgodności CE, zgodnie z dyrektywą EC 93/42/EWG Unii Europejskiej. Uratował już ponad 1,1 tys. osób, w tym ponad 700 dzieci.

Na stronie www.pkobp.pl/PKOdzieciom dostępne są przygotowane we współpracy z ratownikiem medycznym filmy instruktażowe, dla opiekunów i dla rodziców  .