Rozwój edukacji przedszkolnej ...

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu wrześniu.

Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu wrześniu Nasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Poznajemy się", "Integrujemy się i bawimy się wspólnie" oraz "Pomagamy sobie nawzajem".

Celem zajęć stała się integracja uczestników i prowadzących, zbudowanie zaufania i ustalenie norm grupowych czyli kontraktu grupowego podczas zajęć, budowanie pozytywnej atmosfery w grupie, rozwijanie umiejętności współpracy w sytuacji zadaniowej, dołączenie do zabawy już trwającej (komunikat pytający), nauka czekania na swoją kolej, nauka dokonywania wyboru.

Sposobem realizacji było przedstawienie się uczestników grupy i prowadzących, przedstawienie innych, określenie celów indywidualnych i grupowych, zabawy integracyjne oraz zabawy muzyczno- ruchowe z elementami naśladowania, tworzenie kontraktu grupowego, malowanie farbami na folii przy muzyce, utrwalenie imion zabawą „Kogo nie ma?”, gry stolikowe wg preferencji uczestników zajęć, film "Pomagam mamie" Tosia i Tymek, historyjki obrazkowe o wzajemnym pomaganiu oraz gra: "Co za emocje?" nauka nazywania i wskazywania emocji. Każde zajęcia zakończone były rytuałem kończącym w postaci piosenki.