Rozwój edukacji przedszkolnej ...

Trening Umiejętności Społecznych w miesiącu grudniu


Na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” w miesiącu grudniuNasze Przedszkolaki realizowały tematy: "Radość tworzenia", "Robimy zakupy", "Radość".

Celem zajęć stała się integracja uczestników, rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia, rozwijanie sprawności grafomotorycznych, nauka dzielenia się i współpracy. W trakcie wyjścia do sklepu i piekarni celem zajęć stało się przede wszystkim wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce oraz przezwyciężanie nieśmiałości. Podczas zajęć o radości celem było wdrażanie dzieci do wyrażania, rozróżniania i nazywania emocji. 

Sposobem realizacji zajęć była zabawa sesnoryczna " Co jest w worku?", słuchanie bajki o radości i rozmowa na jej temat, tworzenie kartki świątecznej dla swojego przyjaciela. Podczas wyjścia na zakupy każdy uczestnik miał przygotowaną swoją listę zakupów ( słowną lub obrazkową), za którą płacił monetami lub kartą płatniczą. W trakcie zajęć o radości przedszkolaki oglądały fragment bajki animowanej " W głowie się nie mieści", oglądały swoje uśmiechnięte twarze w lusterku, wybierały obrazki, przedstawiające ludzi przeżywających dane emcoje, a także tworzyły świąteczne ozdoby z masy solnej. 

powrót do listy

do góry