Rozwój edukacji przedszkolnej ...

Terapia ręki maj - czerwiec!

W maju i czerwcu zajęcia z terapii ręki koncentrowały się głównie na relaksacji rąk i kontrolowaniu siły nacisku w trakcie pisania u dzieci. Realizacja obranych celów odbywała się poprzez ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia graficzne z wykorzystaniem różnych narzędzi wymuszających odpowiednią siłę nacisku, strzepywanie wody z rąk, pryskanie wodą palcami podnoszenie rąk i luźne opuszczanie wraz ze skłonem głowy i tułowia. Dzięki zajęciom dzieci rozwinęły motorykę małą i sprawność grafomotoryczną. Poprawie uległa koordynacja rąk, ich płynność i współdziałanie. Dzieci utrwaliły prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, a także wydłużały czas pracy ręki. U podopiecznych rozwinięto sprawność grafomotoryczną, która wpłynęła na chęć podnoszenia kompetencji w zakresie techniki szkolnej- pisanie. Zajęcia dostarczały wielu wrażeń dotykowych, które przyczyniły się do poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej i ogólnej sprawności ruchowej, a także pozytywnie wpłynęły na budowanie poczucia pewności siebie przez dzieci.