ZająceZające

"Tajemnice świata"

"Komputery w grupie Zające"

Dzieci z grupy „Zające” podczas tygodniowych zajęć z cyklu „Tajemnice świata” dowiadywały się jak odkrycia i wynalazki pojawiające się w historii zmieniały życie ludzi. W toku różnych zabaw, doświadczeń, filmów edukacyjnych, a przede wszystkim pogadanek śledziły procesy, które doprowadziły ludzi do nowych rozwiązań i zapoczątkowały nowe drogi rozwoju. Uświadomienie dzieciom, że dociekliwość, a co za tym idzie skłonność do zadawania pytań i poszukiwania jak najdokładniejszej odpowiedzi jest bardzo przydatna każdemu człowiekowi, a szczególnie przyszłym odkrywcom. Podczas zajęć plastyczno technicznych dzieci miały okazję zrobić swój własny laptop. Klawiatura posłużyła utrwaleniu poznanych liter, a na ekranie można było pisać  wytazy, teksty i projektować własne obrazki. Radości było wiele, chociaż komputery były tylko z kartonu smile.