KrasnaleKrasnale

Stymulujemy zmysł smaku!

Kolejne zadanie w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami" - wykonane!

Tym razem dzieci stymulowały zmysł smaku, degustując różne owoce, a także przygotowaną wspólnymi silami sałatkę owocową.
Na zajęciach dzieci nie tylko stymulowały zmysł smaku, ale również zmysł węchu i dotyku w trakcie oglądania  i "badania" dłońmi owoców. Ponadto dzieci kształtowały umiejętności językowe - opisując wybrane owoce, a także rozwijały zdolności matematyczne: klasyfikowanie, przeliczanie, porównywanie liczebności dwóch zbiorów. Krojąc owoce do sałatki -usprawniały motorykę małą. Dzieci rozwijały również kompetencje spoleczne, a zwłaszcza umiejętność współdziałania ze sobą. Jednakże najistotniejszym aspektem zajęć było integrowanie się całej grupy przy wspólnym posiłku.
To czas spędzony razem, który buduje pozytwne relacje pomiędzy członkami grupy, tak jak w rodzinie.