ZająceZające

Rozwijamy się poprzez ruch

Zajęcia "Ruchu Rozwijającego" z elementami terapii SI

Tym razem do zajęć „Ruchu Rozwijającego” W.Sherborne włączyłam zabawy z beczkami sensorycznymi. Zastosowanie tych pomocy posłużyło do stymulacji układu przedsionkowego (układ ten informuje, w jakim położeniu znajduje się nasze ciało i co się z nim dzieje). Zabawy z wykorzystaniem beczek okazały się ogromną atrakcją dla dzieci, przysporzyły im wiele radości i niezapomnianych wrażeń (zwłaszcza „przedsionkowych”). Do zabaw użyłam również sensorycznych krążków, piłeczek – jeżyków i dużą gumową piłkę. Pomoce te dostarczyły dzieciom bodźców stymulujących ich system dotykowy. W trakcie zabaw zaobserwowałam ogromną potrzebę dzieci w zakresie stymulowania tego systemu. Podczas masażyków wykonywanych piłkami-jeżykami widać było ich zadowolenie i odprężenie. Zachęcam do tego rodzaju zabaw w domu, zwłaszcza wieczorem przed snem. Dotyk rodzica działa kojąco i ułatwia naszym pociechom wyciszenie się.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć.