KrasnaleKrasnale

"Robimy przetwory owocowe"

Jesień to czas przygotowana do zimy. Jednym ze sposobów przygotowania jest robienie zapasów. Dzieci z grupy "Krasnale" na czwartkowych zajęciach miały okazję doświadczyć w jaki sposób przygotowuje się zapasy w postaci przetworów owocowych. Głównym obiektem poznania i obróbki były jabłka. Dzieci na nowo odkrywały znany i lubiany przez nich owoc. Poznawały go przez dotyk, wąchały jego zapach (w łupinie i po obraniu, w kompocie z cynamonem i goździkami), smakowały różne jego gatunki, oglądały i porównywały różne zabarwienie łupiny. Zajęcia te świetnie korelowały w sobie treści z zakresu mowy i myślenia, umiejętności matematycznych, a także były okazją do usprawniania motoryki małej i rozwijania koncentracji uwagi. Wspólne robienie kompotów, dżemów i suszu przysporzyło dzieciom wiele radości i satysfakcji z efektów wspólnej pracy.

Zachęcamy rodziców do włączania dzieci w tego typu prace w domu. To doskonały sposób na poszerzanie wiedzy i doskonalenie różnych umiejętności dzieci poprzez fantastyczną zabawę!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.