KrasnaleKrasnale

PIĘKNA JEST JESIEŃ W PARKU

Poznajemy jesień wszystkimi zmysłami.

Grupa Krasnale  korzystając z pięknej i słonecznej pogody wybrała się  do parku w Wadowicach powitać JESIEŃ. Dzieci pokazały jak potrafią dotrzymywać umów dotyczących zgodnego i bezpiecznego poruszania się na spacerze i jak bezpiecznie w wyznaczonym miejscu przechodzić przez jezdnię. W parku miały miejsce zajęcia polisensorycznego poznawania świata -"Poranny krąg". Dzieci utrwalały wiadomości na temat obecnej pory roku, oraz doświadczały jej wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć stymulowały wszystkie zmysły: wzrok - oglądając kolorowe liście i owoce jesiennych drzew, słuch - wsłuchując się w odgłosy przyrody: szum wiatru w koronach drzew i śpiew ptaków, dotyk- poprzez dotykanie gałązki sosny, liści, kory drzewa, smak- smakując orzeszki z miodem, węch - poprzez rozpoznawanie zapachu leśnego. Dzieci śpiewały piosenkę  ,,Malowała jesień”  i znakomicie  się bawiły. Park odkrył przed nami swoje piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, drzewa, ptaszki mieszkające w parku. Podczas zajęć w parku dzieci  zapoznały się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w trakcie tej pory roku.