ZająceZające

#otwieramy drzwi na świat dla autyzmu

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy oraz wrażeń sensorycznych - tak można podsumować miniony „Niebieski Dzień” związany z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, połączony z obchodami dnia „Kolorowej Skarpety” w grupie Zające.

Zabawy sensoryczne poprzedziło wspólne odśpiewanie  hymnu przedszkola „Jesteśmy razem”, powitanie oraz pogadanka w oparciu o tekst opowiadania H.Krajlic „Janek – chłopiec z autyzmem. Dzieci rozmawiały o zainteresowaniach i problemach dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Poznały ich niezwykłe zdolności, a także trudności, z którymi borykaja się do końca życia. Następnie zabrały się do wspólnego ozdabiania sylwet skarpet - kolorowymi
i niebieskimi materiałami o różnej strukturze: zabarwionym ryżem, makaronami, solą, pestkami, fasolą, kaszą, suszonymi i naturalnymi owocami, a nawet niebieską galaretką. Zabawa wywołała nie mało radości. Samo ściskanie i zgniatanie galaretki przysporzyło dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!