KrasnaleKrasnale

21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpety

W związku z tym, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z Zespołem Downa, z wielką radością i entuzjazmem przeżywaliśmy ten szczególny Dzień, który przyniósł nam również z sobą, tak długo wyczekiwaną przez wszystkich- wiosnę! Na znak akceptacji, tolerancji oraz solidaryzowania się
z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie różne kolorowe skarpety. Obchody tego Ważnego Dnia rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu przedszkolnego "Jesteśmy razem". W oparciu o opowiadanie Heleny Kraljić „Mam Zespół Downa” rozmawialiśmy na temat zainteresowań i potrzeb dzieci niepełnosprawnych (w tym dzieci z Zespołem Downa), a także omawiliśmy ważne pojęcia: tolerancji i integracji. Nie zabrakło fantanstycznych, wyzwalających ogromną radość zabaw integracyjnych z wykorzystaniem skarpetek. Uczciliśmy również ten dzień wspólną biesiadą i poczęstunkiem. Obchody tego Ważnego dla nas Święta zakończył uroczysty przemarsz po uliczkach Wadowic ze sylwetami kolorowych skarpet wykonanych przez dzieci.
To był NIEZWYKŁY DZIEŃ! Zobaczcie sami!
P.S.
Nawet Marzanna miała dziś założone skarpety nie do pary:)